Meslek Yüksekokulu Müdürü Mesajı

Tüm dünyada sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmakta, bu durum, elbette ki sağlık sektörünün daha da gelişmesini sağlarken, gerek özel gerekse kamu sağlık hizmetlerinde çok daha fazla nitelikli sağlık personeli ihtiyacının oluşmasına neden olmaktadır. Sağlık hizmetleri, bütün üyelerinin katkısını gerektiren çok özellikli bir yapıya sahip ekip işidir. Çağdaş ve kaliteli bir sağlık hizmetinin verilmesinde, iyi donanımlı bir hastane, yetişmiş ve deneyimli hekim kadrosunun yanında olmazsa olmazlardan biri de nitelikli yardımcı sağlık personelinin varlığıdır.

Girne Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulumuzda eğitim ve öğretim hayatına başladığı 2015 yılından günümüze yeni açılan bölümlerimizle birlikte artan öğrenci sayılarımızla eğitime devam etmekteyiz.

Girne Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak, nitelikli eğitim-öğretim kadrosuna sahip olmanın yanında; Tıp, Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği, Mühendislik ve Eğitim Fakülteleri ile  işbirliği içerisinde eğitim ve öğretim programlarımızı düzenleyerek, tam teşekküllü hastanelerimizin, polikliniklerimizin, görüntüleme merkezimizin ve laboratuvarlarımızın altyapı olanaklarıyla gereksinim duyulan alanlarda tercih edilen yetkin ve bir o kadar da eğitimin sürekli olduğu bilincine sahip sağlık personellerinin/teknikerlerinin yetiştirilmesini amaçlamaktayız.

Öğrencilerimiz 2 yıllık eğitim öğretim dönemleri içerisinde yoğun teorik ve pratik derslerin yanında yaz döneminde 30 iş günü sürelim mesleki “Yaz Stajı” uygulaması ve 4. Yarıyıl başında yine 30 iş günü süreli “Dönem Uygulaması” yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz,  Girne Üniversitesi Dr. Suat Günsel Hastanesi ve KKTC’nin tüm şehirlerinde bulunan poliklinik imkanları dışında, gerek dönem uygulaması gerekse yaz stajı için Türkiye genelinde Üniversite Hastaneleri, Özel Sağlık Kurumları ile Kamu Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden yararlanma olanağına sahiptirler.

Aramıza katılan bütün öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, Üniversitemizde sağlıklı, mutlu, başarılı ve verimli bir eğitim hayatı geçirmenizi diliyorum.

 

Dr. Aziz Okay TABUK
Müdür