Meslek Yüksekokulumuz

Tüm dünyada sağlık hizmetlerine duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmakta, bu durum, elbette ki sağlık sektörünün daha da gelişmesini sağlamakta, hem özel hem kamu sağlık hizmetlerinde çok daha fazla nitelikli sağlık personeli ihtiyacının oluşmasına neden olmaktadır. Çağdaş ve kaliteli bir sağlık hizmetinin verilmesinde, iyi donanımlı bir hastane, yetişmiş ve deneyimli hekim kadrosunun yanında olmazsa olmazlardan biri de nitelikli yardımcı sağlık personelinin varlığıdır. Girne Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, hem eğitimli, hem meslek sahibi gençlerin ülkeye kazandırılması hem de personel ihtiyacının gittikçe arttığı sağlık sektörüne nitelikli personel yetiştirmek misyonuyla 2015 yılından beri eğitim ve öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

Girne Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzda (SHMYO), nitelikli eğitim-öğretim kadrosunun yanında; Tıp, Sağlık Bilimleri, Diş Hekimliği, Mühendislik ve Eğitim Fakültelerinin işbirliği ile eğitim ve öğretim programlarımızı düzenleyerek, tam teşekküllü hastanemizin, polikliniklerimizin ve laboratuvarlarımızın altyapı imkanlarıyla ihtiyaç duyulan alanlarda tercih edilen kalifiye ve bir o kadar da eğitimin sürekli olduğu bilincine sahip sağlık personellerinin/teknikerlerinin yetiştirilmesini amaçlamaktayız.

Öğrencilerimiz 2 yıllık eğitim öğretim dönemleri içerisinde yoğun teorik ve pratik uygulamanın yanında yaz döneminde 30 iş günü süreli mesleki yaz stajı uygulaması yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz, Girne Üniversitesi Hastanesi ve KKTC’nin tüm şehirlerinde bulunan poliklinik imkanları dışında, gerek dönem uygulaması gerekse yaz stajı için Türkiye genelinde Üniversite Hastaneleri ile Kamu Eğitim ve Araştırma Hastanelerinin imkânlarında da yararlanma imkanına da sahiptirler.

Şahsım ve tüm SHMYO öğretim elemanları adına aramıza bütün öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, Üniversitemizde sağlıklı, mutlu, başarılı ve verimli bir eğitim hayatı geçirmenizi diliyorum.

Prof. Dr. Ayşın ZEYTİNOĞLU
Müdür
aysin.zeytinoglu@kyrenia.edu.tr